Як зміряти розмір ноги?

Поставте ногу на чистий аркуш паперу. Відзначте крайні кордону ступень і виміряйте відстань між найбільш віддаленими точками стопи.

Правильне вимірювання розміру стопи є запорукою правильного вибору розміру взуття.

Для визначення відповідного розміру необхідно співвіднести отримані вимірювання з розмірами в таблиці.

Догляд за взуттям

Інвентар для догляду за взуттям

Головне пристосування для догляду за шкіряним взуттям - класична волосяна щітка для чищення та полірування (можна з штучним, але краще з натуральним ворсом - він більш делікатний). Щітка-намазок зі зручною ручкою може знадобитися при нанесенні крему. Жорсткість ворсу буде залежати від виду шкіри: для гладких, «ніжних» шкір потрібні щадні щітки. Також при чищенні і обробці будуть корисні спеціальна ворсова ганчірочка, полірувальна серветка, губка з просоченням, звичайна м'яка губка (такими губками часто забезпечені тюбики з кремами). При виборі відповідного інвентарю, як і у випадку з косметикою, настійно рекомендуємо звернутися до продукції провідних виробників. Неякісні щітки і губки можуть залишати подряпини, які не справлятися з забрудненнями і таїти найнесподіваніші підступи.

Правила догляду за взуттям з натуральної шкіри

Шкіряне взуття слід чистити після кожного «виходу в світ», при цьому раз на тиждень вашим «попутників» показані більш серйозні процедури, спрямовані на збереження цілісності і зовнішнього лиску, підтримання водовідштовхувальних і «дихаючих» властивостей.

Вимийте шкіряний верх мокрою ганчіркою, але сильно не мочіть. У воді можна розчинити спеціальний взуттєвої шампунь. Або ж скористайтеся чистить пінкою. Тріть акуратно - навіть мікроскопічні пошкодження поверхні можуть призвести до втрати «товарного вигляду». Дочекайтеся, поки взуття висохне природним шляхом. Ні в якому разі не сушіть її на батареї, за допомогою фена та інших електроприладів, в тому числі «спеціальних сушарок». Це загрожує пересиханням шкіри, тріщинами, порушенням форми і втратою високотехнологічних властивостей. Також не рекомендується виставляти шкіряне взуття сушитися на сонці. Для прискорення процесу можна набити черевики газетою, вставити вбираючі дерев'яні колодки або розпірки, вкласти пакетики з силікагелем.

Нанесіть товстий шар крему (крему-фарби) або просочіть аерозолем. Залиште на деякий час, потім видаліть невпітавшійся надлишки сухою і чистою губкою або располіруйте щіткою. Ретельно обробіть водо- і брудовідштовхуючими спреєм. У сухий сезон це можна робити не щотижня, але не рідше 1 разу на місяць. «Наведіть блиск» за допомогою щітки, бархотки або спеціальної серветки.

Догляд за мембранної взуттям

Нерідко взуття для походів і активних видів відпочинку під верхнім шаром з натуральної шкіри приховує мембранну прошарок. Згадайте суть мембранної технології: природні випаровування тіла і волога проникають крізь мікропористий матеріал - мембрану, а звідти випаровуються частково через зовнішній шар черевика, частково - назад в черевик після того, як ви його зняли. Таким чином, чистота і «здоров'я» зовнішнього шару мембранної взуття (і благополуччя внутрішнього) - запорука збереження її високотехнологічних властивостей. В цілому, самої мембрани не потрібно будь-якої догляд, а поверхня такому взутті обробляють так само, як і будь-яку шкіряну поверхню. Однак, готельному креми і жири мембранної взуття протипоказані, так як знижують «дихаючі» властивості. Після кожного «вигулу» взуття з мембраною потрібно як слід висушити, і тут вищезгаданий заборона на сушку за допомогою батареї і електроприладів подвійно принциповим: перегрів здатний звести ефективність мембрани до нуля. Щоденний догляд повинен бути спрямований, в першу чергу, на видалення пилу і забруднень, що знижують «дихаючі» властивості поверхні. Крім цього, мембранна взуття потребує ретельної водо- і грязеотталкивающей просочення, максимально зберігає чистоту і сухість поверхні в процесі експлуатації.

Ось, власне, і всі тонкощі «гуманного поводження» з вашої шкіряним взуттям, якою, сподіваємося, має бути довга і насичене життя. Тільки не забувайте: туристичним черевиків необхідна особливо трепетна турбота, що обумовлюється більш суворими умовами їх експлуатації. Щоб правильно доглядати за замшевим взуттям в домашніх умовах, слід придбати необхідні аксесуари і препарати. Разом з чобітьми або одягом з замші коштує купити засіб для їх просочення, яке захищає матеріал від впливу дощу, снігу і солі. Зазвичай воно продається у вигляді спрею. Перед його застосуванням необхідно очистити взуття, потім струсити і розпорошити на неї рівномірно препарат з відстані 20 см, після чого залишити на 30 хвилин для висихання. Після дощу з замшею потрібно звертатися акуратно. До мокрому взутті слід спочатку прикласти сухе рушник (можна паперовий) або інший матеріал, який добре вбере вологу. Потім залишити висихати при кімнатній температурі. Матеріал повинен висохнути сам, не варто використовувати фен, щоб прискорити процес. Занадто тепле повітря може змінити колір матеріалу або навіть зіпсувати його. Замша любить «дихати», тому рекомендується надати їй трохи вільного простору в шафі. Зберігати її потрібно в сухих місцях, інакше волога може пошкодити матеріал. У догляді за замшею важливі регулярні процедури чистки. Взуття слід чистити акуратно, щоб уникнути її деформації. Навесні і влітку пил, бруд та інші речовини з вулиці легко видаляються спеціальними двосторонніми щітками. З одного боку вони мають тверді щетинки (які прибирають засохлу бруд), а з іншого - м'які гумові шипи. У таких щіток є спеціальні зубчасті краї для чищення важкодоступних місць.